Író-olvasó találkozó a Kodály Zoltán Alapiskolában

 

2022. április 1-jén író-olvasó találkozón láttuk vendégül iskolánkban, a dunaszerdahelyi Kodály Zoltán Alapiskolában Csehy Zoltánt. A költő verseit a -könyvek sorozatban megjelent, Kimaradsz egy körből! című, nemrég megjelent kötetben már hónapokkal korábban elolvasták az ötödikesek. A jó humorú, nyelvi játékokkal teli költeményekkel élvezettel ismerkedtek a gyerekek, s maguk is megpróbálkoztak a versfaragással: Csehy Zoltán verseihez hozzáírtak egy-egy versszakot.

A legkedvesebb versekhez pedig illusztrációkat készítettek. Amikor aztán a költő eljött az iskolánkba, ezeket a saját alkotásokat is felolvasták, a rajzokat megmutatták neki. A találkozón Csehy Zoltán bemutatta a verskötetét. A közönség sok értékes gondolatot hallhatott a szerzőtől versírásról, költészetről, a Kimaradsz egy körből! kötet megjelenésének körülményeiről. A jó hangulatú beszélgetés végén természetesen nem maradhatott el a dedikálás sem.

 

  

 

Mgr. Simon Anikó, magyar szakos tanár