7 mérföldes csizmában heted7 határon át

 

Mesevetélkedő a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Iskolában

A diósförgepatonyi művelődési ház adott otthont a 7 mérföldes csizmában heted7 határon át elnevezésű országos mesevetélkedő egyik körzeti fordulójának 2014. március 6-án.

Második, harmadik és negyedik osztályos gyerekek versengtek összesen 10 csapatban a továbbjutásért. A mi iskolánk már 5. alkalommal csatlakozott a mesés megmérettetéshez. Mivel minden újabb állomásra négy meséből kell igencsak alaposan felkészülniük a gyerkőcöknek, a verseny előtti csütörtökön már 12 mű kapcsán érkeztek a különböző mesés feladatok, a villámkérdések, az igaz–hamis vagy a rejtélyes rejtvények.

 

  

 

A vetélkedő célja az olvasás és a mesék népszerűsítése a kisiskolások körében. Valamennyi kisdiák megérdemli a dicséretet, hiszen a versenysorozat nem akármilyen feladat elé állítja őket. Iskolánk mindhárom csapata ügyesen szerepelt. A másodikos és harmadikos kisdiákokból álló Huncutkák a 6. helyezést, a harmadikos Mókuskák a 2. helyezést,  a negyedikes Mesebúvárok csapata az 1. helyezést érte el.

 

Sátor Tímea, pedagógus