Hol élnek az olinguitók?

Dél-Amerikában, Kolumbia és Ecuador hegyvidéki erdeiben új emlősfajra bukkantak a kutatók. A nagyon cuki, mosómedvére hasonlító vörösesbarna állat súlya 1 kg körüli, hosszúsága pedig 60-70 cm. Az új fajt olinguitónak nevezték el.

Az állatkák éjszakai életmódot folytatnak, főleg a fák lombkoronájában érzik jól magukat. Fáról fára ugrálva keresik a táplálékukat.  Ragadozók, de nem vetik meg a bogyókat, gyümölcsöket sem. A kutatók feltételezése alapján nem csak a fenti két országban lehetnek honosak, hanem Venezuelában és Közép-Amerika déli részén is.

  

 

Eddig pedig egész egyszerűen azért nem vették észre őket, mert a fák tetején ugrándozva élnek, ráadásul szinte kizárólag éjszaka aktívak.

 

Új lakók a műfészekben

Új albérlők költöztek a Hortobágyi Nemzeti Parkban az egyik hatalmas villanyoszlopra telepített műfészekbe. A fészekben zajló eseményeket, az állati valóságshow-t több mint egy éve követhetjük nyomon az interneten. A kerecsensólyompár fiókájának, Bíborkának a kirepülése után két kabasólyom vette birtokba a fészket, és azonnal költéshez kezdtek. Hamarosan három fióka kelt ki a tojásokból. Annát, Lenkét és Kenézt a madárvédők azóta meg is gyűrűztek.

 

     

 

A kabasólyom, a kerecsensólyomhoz hasonlóan, védett madár egész Európában. A szakemberek azért is örülnek a hortobágyi fészekfoglalásnak, mert így majd alaposan megfigyelhetik ezeknek a ragadozó madaraknak az életmódját. Az élő közvetítést itt érheted el