kab7

 

Volt egyszer egy ország, amiben tilos volt a tüsszentés. Ugye, ismerős? Hát persze! Lázár Ervin meséje kezdődik úgy, hogy a legnagyobb király, aki senkitől és semmitől se fél, betiltja országában a tüsszentést. Mert a náthától, na egyedül attól viszont fél. Jaj annak, aki Hapci király birodalmában eltüsszenti magát! Hiába mentegetőzik aztán, hogy csak füst ment az orrába, borsot szagolt, napba nézett, azért tüsszentett. Nyomban körülfogják a poroszlók, elindul a náthamenet, és kizsuppolják az országból. Mígnem aztán egyszer a király is eltüsszenti magát…

Ebből a nagyszerű, szellemes, vicces meséből készült egy zenés mesejáték, amit most a Komáromi Jókai Színház is bemutatott. A társulat megtartotta jó szokását, és mikulásra meg karácsonyra az idén is új darabbal kedveskedik a gyerekeknek. Vagy éppen hogy a náthajárvány kezdetére időzítették a bemutatót? Az is lehet. Hiszen Hapci király is attól retteg, hogy elkapja a betegséget. Azért hozza a lehetetlen, otromba és önző rendelkezéseket, hogy a saját egészségét megvédje. Amivel aztán nyomorba dönti a népét, s az országa kihal.

 

   kab3   kab5

 

kab6   kab8   kab9

 

Mi is próbálunk védekezni a náthavírus ellen, ha nem is országos rendeletekkel. Hapci király példájából mégis sokat tanulhatunk. Persze nem az egészség megőrzésének módját, hanem egészen más dolgokat. Hogy mit? Nézzétek meg az előadást! Biztosan jól fogtok szórakozni. A zenés darab tele van énekkel, tánccal, zenével, szépek, izgalmasak a díszletek, sőt még árnyjátékot is láthattok benne. Aztán beszéljétek meg – és nekünk is írjátok meg! –, mit tanultatok Hapci király példájából.

 

Fotók: Komáromi Jókai Színház