kab6

 

Hát miféle szerzet lehet ez a Tündér Lala, hogy Szabó Magda egy egész meseregényt írt róla, amiből aztán számos film és színpadi feldolgozás született, 2024. decemberben, Mikulás-napra pedig még a Komáromi Jókai Színház is bemutatta a regény nyomán készült zenés mesejátékot?

Aki már látta az előadást – netalán a regényt is olvasta! –, az jól tudja, hogy bizony korántsem közönséges tündérről van itt szó. Lala folyton elkóborol, huncutságokon töri a fejét, sőt unalmában emberekkel barátkozik. Különös viselkedésével megrémiszti a tündérkirálynőt, s még az ország is veszélybe kerül. Persze gonosz varázsló meg ármánykodás ugyancsak van a történetben, és csoda meg csodás eszközök bőven –, a komáromi előadásban ráadásul sok vicces jelenet, fülbemászó zene, gyönyörű díszletek és jelmezek.

 

kab3   kab4   kab5

 

kab7   kab8   kab9

 

Gyerekszereplőkből sincs hiány, vagy 80 jelentkező közül választották ki őket a színház szakemberei. A főszerepet két gyerkőc játssza felváltva az előadások során, Apostol Áron és Fördős Zalán. Ahogy a színháziak állítják, valamennyien nagyon tehetségesek. Ha tehetitek, nézzétek meg az előadást, élvezni fogjátok, biztosan tudom. És tapsoljatok a szereplőknek, ha tetszik a játékuk.